Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

 

WIELKA ORKIESTRA
ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W PUSTYNI ZEBRAŁA

 

16 167,10 ZŁ

 

ZAGRALIŚMY NA MEDAL!!!!!!!!! NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW FINAŁU W PUSTYNI!!!!!!!

 

Ogłoszenie !!!

 

Od dnia 1 września 2017 (piątek) wydawane są wnioski o przyjęcie na świetlicę szkolną – Klub Przyjaciół Dziecka. Należy je składać w sekretariacie szkoły do dnia 5 września 2017 r.

VII  GMINNY KONKURS  FIZYCZNO-CHEMICZNY

 

19 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Pustyni odbył się VII GMINNY KONKURS FIZYCZNO-CHEMICZNY zorganizowany przez nauczycieli fizyki i chemii przy współpracy z Panem Dyrektorem Marcinem Nowakiem. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z klas II i III gimnazjum z sześciu szkół Gminy Dębica.

Konkurs ten tak jak i w latach ubiegłych składał się z trzech etapów. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z testem w wersji multimedialnej. Następnie zespoły rozwiązywały 8 zadań otwartych, gdzie uczniowie mieli wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą zagadnień z dziedziny fizyki i chemii. W ostatnim etapie konkursu pojawiła się część doświadczalna – najciekawsza i najbardziej lubiana przez uczniów. Drużyny miały za zadanie wykryć kationy Cu2+, Fe3+ i Pb2+ w trzech pojedynczych probówkach. Mając do dyspozycji serię różnych odczynników chemicznych zidentyfikowali zawartość każdej probówki otrzymując „barwny świat chemii” – osady soli i wodorotlenków o przeróżnych kolorach.  Pomiędzy częścią teoretyczną a doświadczalną drużyny rozwiązywały krzyżówkę fizyczno-chemiczną, z której punkty również decydowały o wyniku konkursu.

Po wielu zmaganiach zwycięstwo wywalczyła drużyna z ZS w Gumniskach: Julia Ciombor i Kamil Kosiński: opiekun p. Joanna Kolbusz tuż za nimi znalazł się ZS w Brzeźnicy: Maciej Drewniak i Szymon Sulisz – opiekun p. Renata Iwasieczko, III miejsce zajął ZS w Pustyni: Julia Nowak i Viktoria Nyga.

Patronat nad konkursem objął Prezes Zarządu DARCO Pan Józef Darłak. Sponsorom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorami konkursu były p. Anna Nowak i p. Małgorzata Krupińska-Dubisz.

Zdjęcia w Galerii …

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.