Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

"Ludzie marzą i mylą marzenia z tym, co uważają za rzeczywistość"

 

"Ludzie marzą i mylą marzenia z tym, co uważają za rzeczywistość." Z autorką tych słów – pisarką Olgą Tokarczuk – uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Pustyni mogli spotkać się osobiście.

Niecodzienne dla nas wydarzenie miało miejsce 7 maja. Wtedy to mieliśmy okazję wybrać się do  Tarnowa i w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wraz ze studentami, uczniami, wykładowcami i czytelnikami utworów Olgi Tokarczuk, spotkać ją osobiście. Wydarzenie miało dla nas szczególną wartość, ponieważ na lekcjach języka polskiego czytamy fragmenty utworów pisarki, a tu mogliśmy zobaczyć ją z bliska, chwilę porozmawiać. Wysłuchaliśmy wywiadu z eseistką, często uśmiechając się, bo jak się okazało Olga Tokarczuk to pełna optymizmu i bardzo sympatyczna kobieta.  

Warto wspomnieć, że Olga Tokarczuk urodzona w 1962 roku to wybitna prozaiczka i eseistka, szczególnie ceniona przez publiczność. Pisarka za swą twórczość uhonorowana została wieloma nagrodami. Należy do grona najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Prawa do tłumaczenia jej książek zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów. 

Spotkanie, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, zaliczyć możemy do wyjątkowych, takich, które przydarzają się nam bardzo rzadko.

 

 

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.