Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

W poniedziałek 7 października klasa VII udała się na wycieczkę do Krakowa

 

Około 6 rano zebraliśmy się wszyscy pod szkołą. Stamtąd autokarem wyruszyliśmy na wycieczkę naszych marzeń. Droga do Krakowa minęła szybko, rozmawialiśmy i śmialiśmy się, każdemu z nas dopisywał wyśmienity humor. 

Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Tam pod opieką pana przewodnika mogliśmy zgłębić zagadnienia fizyczne. Poznawaliśmy prawa fizyki dotyczące: oddziaływania sił, utrzymania równowagi, zjawisk drgania, działania wody oraz świata przyrody związane ze zmysłami dotyku, słuchu i węchu. Ogród ten to ekspozycja plenerowa składająca się z urządzeń i konstrukcji. Świetnie się bawiliśmy, odkrywając tajniki fizyki.

Głodni udaliśmy się do Centrum Handlowego M1, by tam zjeść ciepły posiłek.

Następnie autokarem przejechaliśmy do siedziby TVN-u. Tam dowiedzieliśmy się jak naprawdę działa telewizja, jak tworzone jest to, co możemy oglądać w telewizorze. Nie uwierzycie! To nie wygląda tak, jak myślicie. Filmu nie kręci się od tak. Składa się on z wielu elementów i wymaga ciężkiej pracy i cierpliwości. Po siedzibie TVN-u oprowadzał nas aktor, który wcielał się w różne role, m.in. dubbingował postaci z bajki „Strażak Sam”. W prawdziwym studiu nagraliśmy także swój pierwszy program. Jeśli chcecie go zobaczyć – zapraszamy. Na koniec wizyty w telewizji udaliśmy się na plan dwóch znanych seriali: „Szpital” i „Szkoła”. Zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia, które oglądacie w telewizji, obserwowaliśmy prace aktorów przy nagrywaniu kolejnych odcinków.

Później bezpiecznie wróciliśmy do domu. Będziemy ten wyjazd długo pamiętać. Było świetnie!

Zdjęcia w Galerii …

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.