Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Bal Prymusa 2013

 

W ostatni dzień karnawału w Zespole Szkół w Pustyni bawiono się na Balu Prymusa. Razem tańczyli rodzice i ich dzieci wraz  z dyrektorem szkoły panem Marcinem Nowakiem
i przewodniczącym Rady Rodziców panem Zdzisławem Chmielem. Takie spotkanie odbyło się po raz piąty i również po raz piąty pod hasłem zaczerpniętym z piosenki zespołu Feel pt.: „Pokaż na co cię stać”.

 

Bal Prymusa to taki elitarny bal na który imiennie zapraszani są wybrani uczniowie wraz
ze swoimi rodzicami. Aby dostać takie zaproszenie należy legitymować się średnią ocen powyżej 4,75, bardzo dobrze zachowywać się w szkole lub pracować na jej rzecz np. w wolontariacie lub w samorządzie uczniowskim.  Ta wyjątkowa uroczystość jest  formą promocji najlepszych uczniów, wskazywania przykładów do naśladowania oraz podziękowania rodzicom za ich trud i zaangażowanie. Bal Prymusa jest również jedną z form wartościowego spędzania czasu rodziców ze swoimi dziećmi. Stanowi niepowtarzalną okazję do wspólnej zabawy i radości. Współorganizatorami spotkania są rodzice, którzy przygotowują poczęstunek w postaci własnych wypieków i wspomagają finansowo  oraz członkowie SU z opiekunami.

 

Na początku tego wyjątkowego lutowego spotkania wszyscy wyróżnieni uczniowie odebrali drobne upominki, a dumni i wzruszeni rodzice listy gratulacyjne. Nagrody wręczał Dyrektor Szkoły i przewodniczący RR wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego panią Jolantą Pędras i panią Dorotą Stelmach, które są organizatorkami balu.  W tym roku nagrodzono 82 uczniów. Część taneczną, tradycyjnie, otworzył wspólnie zatańczony polonez. Potem rodzice wraz ze swoimi pociechami bawili się w rytm muzyki oraz brali udział w konkursach tanecznych pod wodzą pary wodzirejów: Mateusza i Ilony. Uśmiechnięte i zadowolone buzie uczestników były najlepszym dowodem na to, że zabawa była udana.

Bal zakończył się pokazem baniek mydlanych.

 

Organizatorzy balu mają nadzieję, że grono osób wyróżnionych będzie systematycznie rosło, a  zaproszenie na bal będzie formą nobilitacji dla dzieci i ich rodziców. Wszystkich zachęcamy do pracy, a rodziców prosimy aby motywowali i wspierali swoje pociechy
w drodze do sukcesu. Następny Bal Prymusa pod hasłem: „Pokaż na co cię stać” już za rok!

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.