Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Wakacyjne podróże

Pomimo rozpoczęcia wakacji nasza szkoła nie kończy z poszukiwaniem dla uczniów atrakcyjnych sposobów na połączenie zabawy z nauką. Zaowocowało to wycieczką do Muzeum Zamku w Łańcucie, na którą pojechała grupa dziewczynek z klas 0-3. Podczas wizyty nie tylko miały okazję zobaczyć wspaniałe pałacowe wnętrza, ale także wzięły udział w poszukiwaniu ukrytych wśród eksponatów zwierząt, poznały najważniejszych greckich bogów, znalazły w labiryncie drogę do Minotaura, poskładały w całość wazy i odwiedziły Storczykarnię. Nie zabrakło także możliwości zakupu słodkich lodów i innych smakołyków, na które wcześniej ciężko zapracowały swoim zaangażowaniem i entuzjazmem. I choć opuściliśmy bajkową siedzibę Lubomirskich i Potockich jesteśmy pewni, że jeszcze tu wrócimy. W końcu zostało nam jeszcze mnóstwo sekretów do odkrycia.

Zdjęcia w Galerii  ...

 

 

Zakręcone pisanki

 

Czym byłaby Wielkanoc bez świątecznych pisanek? Chyba nikt nie wyobraża sobie, że mogłoby ich zabraknąć na naszych stołach. Chcąc podtrzymać piękną polską tradycję ozdabiania jajek dzieci zapoznały się z techniką quillingu i z jej pomocą stworzyły przepiękne, wyjątkowe pisanki, które później wzięły udział w ogłoszonym przez Klub Przyjaciół Dziecka konkursie „Najpiękniejsza pisanka”. Doceniając wysiłek włożony w wykonanie prac, a także zapał uczestników organizatorki postanowiły nagrodzić każdego z nich słodkim upominkiem. Dodatkowo pierwszy raz w tym roku szkolnym przyznana została „Nagroda Publiczności”, ponieważ dzieci także pragnęły wytypować własnego faworyta. W tej kategorii zwyciężyła Hanna Pietruszewska z klasy 3 A.

 

Zwycięzcami konkursu zostały natomiast:

I miejsce – Laura Jamróg kl. 3 B

II miejsce – Zuzanna Jasiewicz kl. 3 B

III miejsce – Anastazja Tomaszewska 3 B

 

Wyróżnione zostały pisanki Julii Domaradzkiej z 3 B i Nadii Goc z 1 A. i chociaż wyniki ogłoszone zostały już po Wielkanocy, podczas wręczenia nagród dzieciom towarzyszyła świąteczna atmosfera i doskonały humor. 

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.