Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

„Mój pluszowy przyjaciel”- konkurs plastyczny

 

Nieważne czy duży, mały, kolorowy czy włochaty. Może nie mieć oka, naderwane ucho czy być całkiem wypłowiały – pluszowy miś zawsze jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Można powierzyć mu wszystkie swoje smutki i sekrety, radować go będzie każdy sukces, weźmie udział w wyprawie na księżyc czy herbatce u królewny.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w Klubie Przyjaciół Dziecka zorganizowany został konkurs „Mój pluszowy przyjaciel”, którego celem było stworzenie jak najpiękniejszych misiowych portretów. Mali artyści wykorzystali wszelkie dostępne materiały i dali ujście swojej kreatywności, czego efektem była prawdziwa galeria wspaniałych prac. Stworzyło to problem dla komisji konkursowej, jednak ostatecznie wyłonieni zostali zwycięzcy.

Pierwsze miejsce zajęli Hania Pietruszewska z III A i Szymon Misiura z I B.

Drugie miejsce zajęły Zuzia Jasiewicz i Laura Jamróg z III B, Lena Marciniec i Ola Pawlus z klasy II i Julia Osak z I B.

Wyróżnione zostały prace Janka Nygi i Julki Domaradzkiej z III B, Natalki Niedzieli z III A, Amelki Pasek z klasy II.

 

 

Dziesiąte spotkanie z baśnią- „Dzikie łabędzie”

 Dziesiątemu „Spotkaniu z baśnią” towarzyszyły dźwięki muzyki z „Jeziora Łabędziego”, przy której uczniowie starali się zsynchronizować z melodią i wcielić się jednocześnie w role dostojnych, delikatnych łabędzi, jak i stanowczych, pewnych siebie książąt z baśni Hansa Christiana Andersena „Dzikie łabędzie”, będącej tematem naszych zajęć. Dzieci starały się pomóc Elizie poprzez tropienie łabędzich piór, które miały doprowadzić ich do braci księżniczki, zbieranie „pokrzyw”, czyli pasków zielonego papieru oraz tworzenie z ich pomocą koszul, które miały zdjąć z książąt zły czar. Dodatkową atrakcję stanowiła niespodzianka – na koniec zajęć nasi podopieczni oglądnęli piękną ekranizację „Dzikich łabędzi”, stanowiącą część serii „Pan Andersen opowiada”.

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2017 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.