Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Tysiąc powodów by czytać

 

Wisława Szymborska stwierdziła, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Książki pozwalają nam poszerzyć swoje horyzonty, odkryć nieznane. Dzięki nim przeżywamy mnóstwo niesamowitych, wspaniałych przygód bez opuszczania własnego pokoju.

W naszej szkole staramy się rozwijać wśród uczniów czytelniczą pasję, a przede wszystkim dawać im szansę na pogłębienie swojej wiedzy. Mając to na uwadze, a także chcąc dać im jak najlepsze, co tylko na rynku czytelniczym jest dostępne, nasza szkoła zdecydowała się wziąć udział w akcji „Tysiąc powodów, by czytać". Ma ona na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Zdając sobie sprawę z ogromnej roli bibliotek szkolnych w budowaniu przyjaźni między uczniami a książkami, Empik już po raz drugi organizuje akcję i konkurs, w którym nagrodą są, oczywiście, książki. Dziesięć zwycięskich szkół podstawowych otrzyma po tysiąc książek do biblioteki, aby uczniowie mogli bez przeszkód zapoznawać się z wspaniałym światem, zamkniętych na kartach papieru.

Aby wziąć udział w konkursie, należało wysłać wraz ze zgłoszeniem zdjęcie, na którym grupa uczniów prezentuje własną koncepcję do dowolnie wybranej książki. Nasi uczniowie zilustrowali „Muzykę Pana Chopina” autorstwa Wandy Chotomskiej. Już od 2 października rozpocznie się głosowanie. Każdy może oddać jeden głos codziennie, aż do 22 października. Liczymy na wsparcie poprzez oddawanie swoich głosów codziennie na naszą placówkę. Apelujemy o pomoc nie tylko do uczniów, nauczycieli i rodziców, ale także do waszych znajomych oraz wszystkich osób życzliwych. Razem postarajmy się spełnić czytelnicze marzenie dzieci z naszej szkoły.

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.