Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Piórko nr 5/2018 (165)

Internetowe pisemko prób literackich młodszych uczniów

 

Mitologia często stanowi podstawy do rozważań filozoficznych. Zajęli się tym uczniowie klasy III a po przeczytaniu mitu o Dedalu i Ikarze. A czy wy, drodzy Czytelnicy, też miewacie takie dylematy?

Dedalem czy Ikarem być?

 

Zmitu o Dedalu i Ikarze bliższy jest mi Ikar. Podobnie jak on jestem marzycielką. Chcę mieć skrzydła jak motyl i latać po niebie. Czasami nie słucham rodziców. Zdarza się, że nie myślę, tylko od razu coś robię. Wtedy często jest nieprzyjemnie, bo ci z którymi jestem, są źli, że coś nie tak zrobiłam. A nawet o tym nie wiedziałam. Uważam, że jestem podobna do Ikara.

Zosia Rak

 

Postacią, która jest mi bliższa, jest Ikar, ponieważ tak jak on, lubię wszystko sprawdzić na własnej skórze. Nie zawsze przez to słucham starszych. Wydaje mi się ,że jestem najmądrzejsza i wiem wszystko najlepiej nawet, gdy inni mnie przestrzegają. Czasami myślę, że wszystko jest możliwe i zamiast posłuchać rady mamy, robię po swojemu i potem żałuję.

Hania Pietruszewska

 

Moim zdaniem jest mi bliższa postać Ikara, ponieważ chciał on poznawać świat. Jest on młodym chłopcem, który nie martwi się tym, co będzie jutro. Starał się wykorzystać każdy dzień z przygodami. Ja tak samo, jak on jestem jeszcze młody i lubię zrobić coś szalonego, nie myśląc o tym, co będzie potem.

Olivier Jamróg

 

Uważam, że bliżej mi do Ikara. Tak jak Ikar jestem młody. Nie zawsze słucham rodziców. Czasami postępuję lekkomyślnie. Lubię sobie pomarzyć, podobnie jak Ikar. W dorosłym życiu chciałbym być podobny do Dedala, ponieważ był on odpowiedzialny.

Bartek Bukowski

 

 

Najbardziej bliski jest mi Dedal. Tak samo jak on lubię wynalazki i nowinki techniczne. Moja wyobraźnia też nie zna granic, tak jak wyobraźnia Dedala. Aby spełnić marzenia gotowy jestem na wiele pracy i poświęcenia.

Franek Chmiel

 

Bliższą mi postacią jest Dedal, ponieważ miał on wiele pomysłów. Był kreatywna osobą i jak ja lubił robić wiele rzeczy. Poza tym Dedal był osobą rozsądną i poukładaną. Tak jak ja wszystko miał dokładnie przemyślane i rozplanowane.

Julka Żarnowska

 

Najbardziej bliski jest mi Ikar, który marzył, by być bliżej Słońca i lecieć wyżej. Ikar był nieposłuszny ojcu, choć on go upominał. Ikar był młody i silny, dlatego chciał polecieć wyżej od Dedala. Przez młodość, siłę, upór i nieposłuszeństwo jest mi bliższy.

Szymon Sokół

 

Dla mnie bliższą postacią jest Ikar. Był żądnym przygód człowiekiem –tak jak ja. Rzadko słuchał starszych, bo myślał, że jest mądrzejszy. Ikar marzył, żeby poczuć coś niezwykłego. Wiem, że należy pomyśleć dwa razy zanim coś się zrobi, ale nie zawsze mi to wychodzi.

Mikołaj Rybak

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.