Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Piórko nr 13/2017 (155)

Internetowe pisemko prób literackich młodszych uczniów

 

Jakie myśli mają w głowie uczniowie III b? Jak siebie widzą? Czym lubią się zajmować? O czym marzą? Zainspirowani wierszem Joanny Papuzińskiej „Ja” napisali po kilka zdań o sobie. Witamy pierwsze w tym roku szkolnym Piórko!

Ja lubię, ty lubisz, my

 

Lubię się wspinać. Kiedy jeszcze byłam mała i mieszkałam z babcią, wspięłam się na małe drzewko. Było niewiele większe ode mnie. Zawisłam na nim o spodnie, przestraszyłam się. Krzyczałam, ale na szczęście tatuś mnie uratował. Później dziadziuś ściął to drzewo. Teraz wspinam się na orzechowca, którego posadziła babcia.

Alicja Romaniec, kl. 3 b

 

Lubię malować i rysować. Często maluję w domu po lekcjach. Raz miałam namalować uszy misiowi, a wyszły dwie kulki. Rysuję, kiedy jestem zmęczona po szkole i zajęciach dodatkowych. Zawsze, gdy mamy zadanie domowe z malowania, jestem szczęśliwa i to zadanie robię jako pierwsze. Kiedy maluję czy rysuję, jestem wesoła i szczęśliwa.

Adela Nowak, kl. 3 b

 

Kocham zwierzęta. U mojej babci jest piesek, który wabi się Coffi. Zawsze, kiedy jadę do babci, bardzo się cieszę. Coffi, kiedy ktoś przyjedzie, zawsze szybko biega i merda ogonem. Gdy idę do babci na obiad, a potem wychodzę na pole, Coffi szaleje z radości na mój widok. Zawsze chciałam mieć własne zwierzątko, ale mama mówi, że jestem za mała.

Anastazja Tomaszewska, kl. 3 b

 

Lubię jeździć na rowerze. Czasami z wycieczki rowerowej wracam z darami przyrody. Lubię też rysować razem z siostrą. Ja rysuję postacie z bajek, a ona różne rzeczy. Julia lubi kolor fioletowy, a ja żółty.

Bartłomiej Pazdan, kl. 3 b

 

Bardzo lubię koty. Mam jednego małego kotka i bardzo go kocham. Mój kotek ma na imię Tygrysek, bo jest chłopczykiem. Mój brat pomyślał, żeby kupić kotu karmę. Gdy się zaczyna robić zimno, biorę Tygryska na górę. Tygrysek biega po całym pokoju, wchodzi nawet pod łóżko.

Izabela Sąsiadek, kl. 3 b

 

Kocham się wspinać, ale tylko jak rodzice nie patrzą. Wtedy wspinam się po futrynie i udaję pająka. Na trampolinie robię różne triki i salta. Mam też ładny głos. W przyszłości chcę zostać piosenkarką.

Zuzanna Jasiewicz, kl. 3 b

 

Lubię bawić się na łonie natury. A wtedy zbieram kwiaty lub łapię motyle. Wspinam się na drzewa i zbieram czereśnie.

Emilia Fryz, kl. 3 b

 

Mnie interesuje elektronika. Lubię majsterkować. Edukuję się przez różne kwizy i konkursy. Jestem znawcą historii, szczególnie II wojny światowej. Umiem też formatować telefon. Jestem zdolny.

Norbert Wielgus, kl. 3 b

 

Jestem wygimnastykowana. Lubię tańczyć i chodzę na tańce. Zajęcia są fajne i krótkie. Bardzo lubię prowadzić rozgrzewki. Pomagam pani i koleżankom.

Laura Jamróg, kl. 3 b

 

Wieczorem, jak jest ciemno, siedzę na balkonie i oglądam gwiazdy. Gwiazdy oglądam z mamą, tatą i siostrami.

Kornelia Pitera, kl. 3 b

 

Lubię łowić ryby. Kiedyś złowiłem dużą rybę. Nazywa się karaś.

Oskar Maciocha, kl. 3 b

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.