Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Spotkanie ze strażakami

Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustyni

 

W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego nasze przedszkole odwiedzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustyni – naczelnik OSP p. Krzysztof Pazdan oraz druhowie p. Andrzej Zięba, p. Daniel Radwański, p. Przemysław Kacała, p. Krzysztof Wodzień, p. Piotr Michoń, p. Karolina Baran. 

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, powodzi, katastrof i innych. 

Strażacy zaprezentowali sprzęt, który niezbędny jest podczas akcji ratowniczych (kombinezon przeciwko owadom, gaśnice, węże strażackie (szybkie natarcie), wentylator oddymiający, kamizelki ratownicze, szyny Kramera, deskę ratowniczą, torbę PSP-R1, aparaty tlenowe). 

Dzieci dowiedziały się jak wygląda ubiór strażaka wyjeżdzającego na ratunek i do gaszenia pożaru. Przedszkolaki mogły przymierzyć hełm oraz kamizelkę. Największą atrakcją była możliwość lania wody na placu przedszkolnym. 

Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi. 

Serdeczne podziękowania dla strażaków OSP w Pustyni

pana Krzysztofa Pazdana, pana Andrzeja Zięby, pana Daniela Radwańskiego, pana Przemysława Kacały, pana Krzysztofa Wodzień, pana Piotra Michonia oraz pani Karoliny Baran

za współpracę z Publicznym Przedszkolem w Pustyni.

W krainie bajek i baśni

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony 2 kwietnia był okazją do odwiedzenia przez dzieci królestwa bajek i baśni w Publicznej Bibliotece w Pustyni. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Świat baśni Andersena”, w trakcie których przybliżona została sylwetka baśniopisarza i jego twórczość. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez panią bibliotekarkę, wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie rozwiązały zagadki oraz krzyżówkę o znanych bohaterach bajek i baśni. Przedszkolaki wysłuchały baśni H.Ch. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” i innych bajek, które pięknie przeczytała pani bibliotekarka. Wspólnie opracowaliśmy Kodeks Poszanowania Książki i każdy obiecał go przestrzegać. Przedszkolaki dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór bajek i baśni. Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki ilustracje ulubionych baśniowych bohaterów oraz słodką niespodziankę. 

 

Dziękujemy Pani Magdalenie Milas za niezapomniane, pełne emocji spotkanie.

 

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.