Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Spotkanie z Panią Ewą Chotomską 

 

We wtorek, 10 kwietnia 2018 roku Publiczne Przedszkole w Pustyni odwiedziła znana wszystkim pisarka i autorka tekstów dla dzieci – córka Patronki Szkoły w Pustyni, Pani Ewa Chotomska

Popularna Ciotka Klotka z legendarnego programu Tik-Tak przywitała dzieci w swoim barwnym stroju, w którym przypominała przedszkolakom panią wiosnę. Miałą na sobie kwiecisty kapelusz, dwa różne kolory butów, pierzasty kolorowy szal i tęczową spódnicę. Kolorowy strój przykuwał uwagę i emanował radością, co sprawiało, że dzieci wręcz lgnęły do Pani Ewy. 

Spotkanie z dziećmi przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Pani Ewa, jak zwykle uśmiechnięta i zadowolona, zaśpiewała piosenki swojego autorstwa, opowiedziała różne ciekawe historie oraz porozmawiała z dziećmi np. na tematy związane ze swoją pracą. Autorka rozmawiała z dziećmi o ich ulubionych zwierzakach oraz o zwierzętach, które stały się bohaterami jej książek jak pies Felek Pareras. Zabrała małych słuchaczy w literacką podróż do Kościeliska i Zakopanego, na Giewont i Kasprowy Wierch. 

Dzieci próbowały również z ogromnym entuzjazmem układać rymy do różnych tekstów naszego gościa. Pani Ewa wielokrotnie cytowała fragmenty zarówno własnej twórczości, jak również wierszy i opowiadań swojej mamy-znanej wszystkim pisarki Wandy Chotomskiej. 

Po wielu atrakcjach dzieci wspólnie z Ciotką Klatką zatańczyły i z uśmiechem podziękowały za słodki upominek. 

Na koniec bardzo miłego i wyjątkowego spotkania dzieci odśpiewały przygotowaną dla Pani Ewy piosenkę oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością wizyta Ciotki Klotki utkwi w pamięci każdego przedszkolaka. 

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za tak miłą i wyjątkową wizytę.

 

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.