Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Dzień kropki

święto kreatywnych działań w przedszkolu

 

Dzień kropki to święto, które idealnie wpisuje się w działania wychowawcze przedszkola. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakieś talenty, ukryte zdolności, które czekają na ich odkrycie.  Włączając się to tej wyjątkowej akcji -  w dzień kropki – ubrania wszystkich przedszkolaków ozdobione były kolorowymi plamkami. Dopełnieniem kropkowego wizerunku były kolorowe cętki, którymi dzieci okleiły bluzki swoich pań. 

Dzień upłynął nam pod znakiem wesołej zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci dowiedziały się jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. To właśnie ona stała się bohaterką wielu zabaw, gier ruchowych i plastycznych. Widocznym akcentem tego święta były różnorodne maski w kropki, z którymi dzieci udały się do domów. Za rok też kropkujemy!  

  

 

Kodowanie i programowanie w przedszkolu

 

Jedne z majowych zajęć w przedszkolu były intensywne i pełne energii ponieważ dzieci poznawały techniki kodowania z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Przedszkolaki z II grupy wykonywały najprzeróżniejsze ćwiczenia np. dopasowywały elementy do odpowiednich kształtów i kolorów, układały obiekty zgodnie z wskazaniami liczb czy też „odbijały” elementy względem osi symetrii. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach była zabawa z sympatycznym  robotem DOCEM,  który  w prosty, intuicyjny sposób wprowadzał dzieci w podstawy programowania. Przedszkolaki trenowały logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwiczyły liczenie decydując jak ma się przemieszczać DOC, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach. Wystarczyło naciskać przyciski na głowie robota  aby zapamiętał sekwencję działań, które musiał wykonać, aby poruszać się w przestrzeni.  

Takie zajęcia to wielka motywacja dla dzieci.

Zdjęcia w Galerii …

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.