Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Niby nic, a tak to się zaczęło …

 

Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W Publicznym Przedszkolu już po raz drugi obchodziliśmy to święto. Dzieci zapoznały się z historią Vashti – dziewczynką, która nie wierzyła w swoje możliwości. Historia ta została przedstawiona w sposób ustny, następnie utrwalony za pomocą historyjki obrazkowej. Wychowawczynie grup zachęciły dzieci do wypowiedzi na temat swoich ulubionych czynności, uświadamiając, że z czasem mogą stać się ich największym talentem. 

Dodatkową atrakcją tego dnia stał się stosowny ubiór dzieciaków oraz zabawy z kropką: na biedronkach, kostkach do gry, czy muchomorach, a także wypełnianie kropką obrazka za pomocą wacika do uszu maczanego w farbie plakatowej.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w piękny wygląd swoich pociech.

Zdjęcia w Galerii …

 

 

W dniu 8 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy w Publicznym Przedszkolu DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, bo z nich uczymy się, że dobro zawsze wygrywa, a zło zostaje ukarane.

W tym roku dzieci z całego przedszkola obejrzały bajkę pt. „Trzy świnki” w wykonaniu nauczycielek. Rolę wilka zagrała p. Lilianna Jaszcz, trzy świnki – to: p. Małgorzata Kopcińska, p. Monika Jamróg, p. Teresa Wadas. Była to ogromna atrakcja dla przedszkolaków, które wraz z „aktorami” przeżywały poszczególne wątki recytując lub śpiewając wybrane fragmenty bajki. Każde dziecko z ogromnym zainteresowaniem obejrzało przedstawienie, a największą zapłatą dla nauczycielek były gromkie brawa i szczery uśmiech dziecka.

Takie wydarzenia bardzo pozytywnie wpływają na naszych wychowanków, dlatego w przyszłym roku na pewno nie zabraknie podobnej atrakcji

Zdjęcia w Galerii …

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2017 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.