Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

 Święto Mamy i Taty

 

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje. Jak co roku, przedszkolaki świętowały to jakże ważne święto.  W dniu 25. 05 2018r. oraz 30. 05 2018r. wszystkie grupy przedszkolne, słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była bardzo miła, rodzinna i radosna.

 

 

 

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi dzieciom z Publicznego Przedszkola w Pustyni
przybliżono wiedzę na temat istoty tego święta. Połączono ją z dotychczas przyswojonymi wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi historii Polski (utrwalenie nazwy miejscowości, państwa, stolicy, głównych miast).  Aktywne i autentyczne przeżywanie tego święta miało swoje odbicie w  biało-czerwonym pochodzie przedszkolaków uliczkami  Pustyni. Wśród  mieszkańców wioski  przemarsz przedszkolaków wzbudził ogromne zainteresowanie a także podziw dla ich wiedzy  i patriotycznej postawy. 

.      Mając świadomość, że uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju kształtują się „od małego” mamy nadzieję, że zaciekawienie dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny. Wierzymy, że nasi podopieczni będąc „karmieni” treściami patriotycznymi – na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie – w przyszłości szczerze będą mogli się zdeklarować „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”.

 

Zdjęcia w Galerii …

 

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.