Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Szkoła demokracji

 

 Demokratyczne wybory do samorządu szkolnego 2017/1018 już za nami. Wychowankowie naszej szkoły uczą się zasad demokracji zarówno w teorii jak i w praktyce. W dniu 26 września  uczniowie  klas IV- VII SP i II-III gim. mogli oddali swój głos na jedną spośród 9 osób na karcie. Wybory poprzedziła intensywna kampania wyborcza, w której kandydaci prezentowali swój program; ciekawymi plakatami, humorystycznymi hasłami zachęcali uczniów do oddania na nich swojego  głosu. 

Wybory do samorządu szkolnego odbyły się z zachowaniem zasad demokratycznych:  tajne, bezpośrednie, powszechne, równe. Komisja wyborcza przeliczyła głosy i stwierdziła ważność wyborów.
Zwyciężczynią została Emilia Kołodziej uczennica klasy VII, która uzyskała największe poparcie wśród społeczności szkolnej. W czołówce znaleźli się również: Martyna Barszcz z klasy II gim. oraz Karol Olechowski z klasy IV a – uczniowie cieszący się dużym zaufaniem kolegów i koleżanek. Do prezydium SU weszli również: Zuzanna Karwan, Mikołaj Dymek, Michała Dąbrowski, Szymon Płaza, Izabela Szwedowska, Martyna Zagórska. Członkom samorządu gratulujemy odwagi i inwencji twórczej,  nowej przewodniczącej – Emilii  życzymy  sukcesów w realizacji powierzonych zadań i sprostaniu nowym wyzwaniom.

Społeczności szkolnej dziękujemy za pełne skorzystanie z czynnego prawa wyborczego, co potwierdza, że sprawy szkoły nie są obce naszym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłości staną się oni świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami naszego państwa. 

                                                                                              Opiekun SU

                                                                                  Barbara Pociask-Nowak

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2016-2017 w Zespole Szkół w Pustyni

 

Jak co roku w Zespole Szkół w Pustyni odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W dniu 21 września 2016 r. uczniowie  klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum mogli oddać swój głos na jedną spośród 9 osób na liście  - zgodnie z zasadami demokracji. Głosowanie odbywało się w sali nr 5 – jako lokalu wyborczym w tych wyborach.

Skład Komisji Wyborczej był następujący: Martyna Barszcz, Wiktoria Ostapowycz, Kinga Szpara.

Osób uprawnionych do głosowania było: 192

Głosów oddanych zostało: 176

w tym:

-          głosów ważnych: 174

-          głosów nieważnych: 2

Nadmienić wypada, że wybory poprzedziła kampania wyborcza, w której  kandydaci prezentowali swój program. Ciekawymi plakatami, humorystycznymi  hasłami i planami wyborczymi  zachęcali uczniów  do oddania na nich swojego  głosu. 

Zwyciężczynią w tych wyborach została Krystyna Łabuz, uczennica klasy IIIA gimnazjum,  która uzyskała największe poparcie wśród społeczności szkolnej w liczbie głosów – 51. 

Ogłoszenie wyników nastąpiło dnia 23 września na apelu uczniowskim. Nowej przewodniczącej sukcesu gratulował dyrektor szkoły Marcin Nowak, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – Barbara Pociask-Nowak i Monika Mroczka.

Zastępcą przewodniczącego została Agata Michoń z klasy IIIB Gimnazjum.

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego oprócz w/w uczennic weszły następujące osoby:

Członkowie:

1.      Jakub Mroczka (klasa VI SP)

2.      Magdalena Mazur (klasa I PG)

3.      Szymon Płaza (klasa IVB SP)

4.      Viktoria Nyga (klasa II PG)

5.      Krystian Żarnowski (klasa VA SP)

6.      Martyna Pietruszka (klasa VB SP)

7.      Fabian Ciesielski (klasa IVA SP)

Wszystkim członkom samorządu gratulujemy odwagi i inwencji twórczej;  nowej przewodniczącej – Krystynie życzymy  sukcesów w realizacji powierzonych zadań i sprostaniu nowym wyzwaniom. Trzymamy kciuki  i liczymy na wiele  !!!!!

Opiekun SU

                                                                                    Barbara Pociask-Nowak 

Zdjęcia w Galerii …

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.