Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły. Publiczne Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, Publiczne Gimnazjum

Zespół Szkół w Pustyni

Szkoła demokracji

 

 Demokratyczne wybory do samorządu szkolnego 2017/1018 już za nami. Wychowankowie naszej szkoły uczą się zasad demokracji zarówno w teorii jak i w praktyce. W dniu 26 września  uczniowie  klas IV- VII SP i II-III gim. mogli oddali swój głos na jedną spośród 9 osób na karcie. Wybory poprzedziła intensywna kampania wyborcza, w której kandydaci prezentowali swój program; ciekawymi plakatami, humorystycznymi hasłami zachęcali uczniów do oddania na nich swojego  głosu. 

Wybory do samorządu szkolnego odbyły się z zachowaniem zasad demokratycznych:  tajne, bezpośrednie, powszechne, równe. Komisja wyborcza przeliczyła głosy i stwierdziła ważność wyborów.
Zwyciężczynią została Emilia Kołodziej uczennica klasy VII, która uzyskała największe poparcie wśród społeczności szkolnej. W czołówce znaleźli się również: Martyna Barszcz z klasy II gim. oraz Karol Olechowski z klasy IV a – uczniowie cieszący się dużym zaufaniem kolegów i koleżanek. Do prezydium SU weszli również: Zuzanna Karwan, Mikołaj Dymek, Michała Dąbrowski, Szymon Płaza, Izabela Szwedowska, Martyna Zagórska. Członkom samorządu gratulujemy odwagi i inwencji twórczej,  nowej przewodniczącej – Emilii  życzymy  sukcesów w realizacji powierzonych zadań i sprostaniu nowym wyzwaniom.

Społeczności szkolnej dziękujemy za pełne skorzystanie z czynnego prawa wyborczego, co potwierdza, że sprawy szkoły nie są obce naszym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłości staną się oni świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami naszego państwa. 

                                                                                              Opiekun SU

                                                                                  Barbara Pociask-Nowak

Cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright 2018 Zespół Szkół w Pustyni Rights Reserved.